آموزش, منابع و آموزش

معرفی Intelligent provisioning به شکل مختصر و کلی

همان طور که در قسمت اول این مقاله توضیح داده شد، Intelligent Provision یک ابزار پشتیبانی هوشمند در سرورهای HP می‌باشد که امکان استفاده ساده و سریع بسیاری از تنظیمات سرور و انعطاف پذیری در نحوه استقرار سرورها را برای کاربر فراهم می‌سازد. در این مقاله بشکل اختصار به معرفی Intelligent provisioning و نکات کاربردی خواهیم پرداخت.

این ابزار یک جادو در عملکرد سریع و پیکربندی سیستم‌های سری HPE Proliant محسوب می‌شود. ابزار پشتیبانی هوشمند به سادگی و بدون نیاز به استفاده از سی‌دی‌های (Smart Start CD) قابل استفاده است.

قبل از معرفی Intelligent provisioning لازم است روش‌های دسترسی به آن را توضیح دهیم. برای استفاده از این محیط کافی است در زمان بوت کردن اولیه دستگاه کلید F10 را فشار دهید. همچنین از طریق رابط کاربری (UI) مرورگر ILO می توانید همیشه به این قسمت دسترسی داشته باشید. تمامی firmware های مورد نیاز، درایورها و ابزارهای دستگاه دراین قسمت قابل استفاده هستند، بنابراین سرور بلافاصله برای پشتیبانی آماده خواهد بود.

با استفاده از Intelligent Provision و اتصال به اینترنت امکان آپدیت هوشمندانه firmware ها و درایورهای دستگاه نیز بصورت مستقیم از سایت HPE امکان‌پذیر است اما متاسفانه بدلیل وجود برخی از تحریم ها این قانون شامل حال دستگاه هایی که در کشور ما قرار دارند نمی شود. البته طراحان شبکه آرکا ، انجام تمامی این امور را با استفاده از ارائه Service Pack For Proliant – SPP در سایت خود، جهت تسهیل این امر برای مشتریان امکان پذیر کرده است.

توجه! در سری سرورهای Proliant ML10 v2 و Proliant ML10 Gen9 امکان استفاده از محیط Intelligent Provisioning میسر نمی‌باشد و برای اطلاعات بیشتر و نحوه نصب سیستم عامل بر روی این مدل سرور های HP ، می‌توانید مقالات بعدی مرتبط به این موضوع را دنبال نمایید.

معرفی Intelligent provisioning

همچنین در سری سرورهای Proliant SL,SE,XL به جز مدل Proliant XL420 Gen9 امکان نصب سیستم عامل از طریق محیط Intelligent Provisioning  نیز میسر نمی‌باشد اما دسترسی به دیگر امکانات این محیط امکان پذیر خواهد بود.

»  مدیریت سرور های HP با یک راه حل مناسب و آسان

ضمنا باید توجه داشت که با توجه به ورژن Intelligent Provision  ارائه شده توسط کمپانی اچ پی برای نصب هر سیستم عامل از قبیل انواع ویندوز سرور و انواع لینوکس ها و… بخصوص ورژنهای 32bit آنها محدودیت‌هایی وجود دارد که می‌بایست به Document ID آن ورژن از Intelligent Provision در سایت کمپانی HP مراجعه شود. برای مثال در زیر لیستی از سیستم های عاملی که Intelligent Provision v2.6 ساپورت می‌کند را در مشاهده می‌کنید.

Microsoft Windows Server 2016

Microsoft Windows Nano Server 2016

Microsoft Windows Server 2012 R2

Microsoft Windows Server 2012

Microsoft Windows Server 2008 R2 SP1

Red Hat Enterprise Linux 7.3, 7.2, 6.8, and 6.7

SUSE Linux Enterprise Server 12 SP2, 12 SP1, 11 SP4, and 11 SP3

VMware ESXI 5.5 Update 3

VSphere 6.0 Update 3, 6.0 Update 2, and 6.5

ClearOS 7.3

در ادامه مقالات بیشتر به معرفی Intelligent provisioning خواهیم پرداخت.

 

مقالات مرتبط با Intelligent Provision

پست‌های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *