آموزش, منابع و آموزش

مدیریت سرور های HP با یک راه حل مناسب و آسان

نرم افزار Intelligent Provisioning در سرورهای HP که به سرعت در حال گسترش می باشد، برای آسان سازی مدیریت سرور طراحی شده. جهت آشنایی بیشتر با تنظیمات و پیکربندی های این نرم افزار مقالات طراحان شبکه آرکا را در این زمینه دنبال کنید.

Intelligent Provisioning چیست ؟

این قسمت نرم افزاری توسط شرکت HP بر روی ROM سرورهای جدید سری HPE Proliant قرار گرفته است و جایگزین سی دی Smart Start سرورهای قدیمی شده است و دیگر برای استفاده از این قسمت ارزشمند در سرورهای جدید ، نیاز به استفاده از CD خاصی نیست و تنها کافیست در هنگامیکه سرور مراحل Boot را طی می‌کند وارد محیط مدیریت سرور شویم.

از امکانات این محیط می‌توان :

نصب آسان سیستم عامل : با استفاده از مراحل این روش ، نصب درایورهای مختلف و پیکر بندی های بعد از نصب سیستم عامل ، به صورت خودکار توسط خود سرور صورت می گیرد و در نتیجه مراحل راه اندازی را کاهش داده و به کار شما سرعت می بخشد.

مدیریت هارد دیسک ها : همچنین در این برنامه ابزارهایی برای مدیریت هارد دیسک ها وجود دارد و شما به آسانی می توانید RAID دلخواه خود را پیکربندی نمایید.

پیکر‌بندی پورت ILO : از دیگر امکانات این بخش پیکر‌بندی ساده پورت ILO ، برای کنترل از راه دور دستگاه سرور ، قبل از ورود به سیستم عامل را می توان نام برد.

تست های سخت افزار و بروز رسانی ها : به صورت کاملا تخصصی (Insight Diagnostics Test) برای تمامی قطعات و بروزرسانی FIRMWARE سرور از دیگر امکانات این بخش ارزشمند می‌باشد.

شما می توانید در هر زمان از طریق پورت ILO و از راه دور ، وارد محیط Intelligent provisioning شوید و در خیلی از موارد نیاز به راه اندازی مجدد سرور نیست و مدیریت سرور بدون ایجاد وقفه در عملکرد آن صورت می گیرد. همچنین شما می توانید به راحتی و با انتخاب یک گزینه کلیه اطلاعات روی هاردها را پاک نمایید و کلیه تنظیمات را به صورت تنظیمات اولیه کارخانه برگردانید. همچنین امکان تنظیم پیشرفته BIOS در این محیط در دسترس می‌باشد.

»  بررسی سرور HP ProLiant DL580 Gen9 - بهمراه ویدیوی اختصاصی از آرکا

بخش‌های مدیریت سرور توسط Intelligent Provisioning

قسمت‌های کلی این نرم افزار مدیریت سرور به شرح زیر می‌باشند که در مقالات بعدی توضیحات کامل‌تری در این خصوص تقدیم خواهد شد.

مدیریت سرور

Configure and Install : با وارد شدن به قسمت Configure and Install می توان پیکربندی اولیه سرور را انجام داد.

Perform Maintenance : با وارد شدن به قسمت Perform Maintenance شما امکان مدیریت سرور تان البته به شکل گسترده‌تری را خواهید داشت.

Recommended install : در قسمت Recommended install می توانید تنها با یک کلیک به صورت بسیار آسان و سریع به نصب ویندوزها و سیستم عامل‌های دیگر نظیر لینوکس که به صورت پیش فرض درتمامی سرورها وجود دارد ، بپردازید و اگر ارتباط با اینترنت هم برقرار باشد می توانید به روز رسانی نرم افزار را نیز انجام دهید.

Custom install : در قسمت Custom install امکان این را به شما می دهد که ، تنظیمات اضافی از قبیل تنظیمات مربوط شبکه ، سرور، RAID ، و نصب سیستم عامل را به صورت دلخواه انجام دهید.

Manual Install : قسمت Manual Install شامل درایوهای لازم و خاص می باشد و به شما کمک می‌کند تا بدون جستجو در وب نصب درایور‌ها را انجام دهید.

Intelligent Provisioning از طریق ارتباط مستقیم با سایت HPE به شما امکان به روز رسانی، دانلود و نصب درایورها ، Firmware و سیستم‌های نرم افزاری دیگر را می‌دهد. همچنین می‌توانید با عضویت در سایت ما، و بازدید از مرکز دانلود به این اطلاعات ارزشمند دسترسی داشته باشید.

Deployment Setting : قسمت Deployment Setting به شما امکان ایجاد و ویرایش مجموعه‌ای از تنظیمات پیکربندی و ذخیره سازی را می‌دهد و در هنگام راه اندازی سرور با انجام بروز رسانی متوالی ، مانع خطاهای پیکربندی می‌شود. در واقع این سیستم نرم افزاری به شما اجازه می‌دهد تا به راحتی سیستم عامل را دانلود کنید و همچنین گزینه‌ای برای حذف آن سیستم عامل و تنظیم مجدد پیکربندی را فراهم می‌کند.

با ما همراه باشید؛ در مقاله بعدی به معرفی مختصر و کلی تنظیمات intelligent provision خواهیم پرداخت.

 

مقالات مرتبط با Intelligent Provision

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *