شماره پرونده: 000005719 (پرونده ثبت شده توسط شرکت Intel)

تاریخ بروزرسانی پرونده: 2017-17-Nov

اطلاعات در مورد پردازنده های ES (نمونه مهندسی)

پردازنده‌های ES به عنوان پردازنده‌های نمونه در نظر گرفته می‌شوند. در واقع این نسخه‌های پیش تولید از طریق شرکت اینتل در اختیار تولیدکنندگان اصلی تجهیزات (original equipment manufacturers- OEM) و سازندگان اصلی دستگاه‌ها (original device manufacturers- ODM) و فروشنده‌گان مستقل نرم افزار (independent software vendors – ISV) قرار می­گیرند تا آنها بتوانند در چرخه طراحی قبل از تولید محصول اصلی استفاده نمایند.

این نسخه هایی که به عنوان نسخه­ی پیش تولید در نظر گرفته می­شوند دارای ویژگی‌ها و خصوصیات بیشتری نسبت به نسخه‌های اصلی قابل فروش هستند.

  • محصول توسط شرکت اینتل تولید شده و شرکت تنها مالک آن می­‌باشد.
  • این محصولات به صورت محرمانه تولید می­‌شوند.
  • دارای توافق‌نامه دو جانبه عدم افشای اطلاعات و یا قرارداد ویژه بین طرفین می‌باشد.
  • کاربران محدودیت‌هایی در استفاده از محصول هستند.
  • قابل فروش نمی‌باشند.
  • ممکن است شرایط قانونی تجاری را نگذرانده باشند.
  • شرکت این محصولات را تضمین نمی‌کند و تحت گارانتی شرکت اینتل قرار نمی‌گیرند.

چگونه سری ES پردازنده های اینتل قابل تشخیص هستند؟

آسانترین روش به منظور شناسایی پردازنده های ES  اینتل نگاه کردن به قسمت بالای محصول می­باشد. اگر همانطور که در تصویر زیر مشاهده می­کنید باید یه عدد چهار رقمی و یا پنج رقمی در قسمت بالا که با حروف Q  شروع شده باشد وجود داشته باشد شما یک پردازنده ES در اختیار دارید. پردازنده ها  اصلی دارای یک کد پنج رقمی می­باشند که اغلب با S شروع می­شود مثل: SLB9L

اگر شما قادر نباشید این اعداد پنج رقمی ثبت شده را به دلیل مخدوش شدن و یا هر دلیل دیگری پیدا کنید امکان اینکه محصول اصلی نمی‌باشد وجود دارد و در صورت مشاهده فورا مورد را گزارش نمایید.

روش دیگر که به شما در شناسایی محصول کمک می­کند نرم افزار Intel Processor Identification Utility  می‌باشد.

پس از آن که نرم افرار راه اندازی گردیده است اگر پردازنده اصلی اینتل باشد شما باید پیغامی را با محتوای زیر دریافت نمائید:

“ظاهرا این یک نسخه‌ی پیش تولید پردازنده ES می­باشد و نسخه‌ی اصلی پردازنده نیست و از طرف شرکت اینتل پشتیبانی نمی­شوند و فاقد گارانتی می­باشد و همچنین ان نسخه غیرقابل فروش هستند.”

آیا می‌توانم پردازنده ES را از شرکت اینتل تهیه کنم؟

این محصولات پیش تولید به منظور ارزیابی و تست تنها در اختیار تولید کنندگان تجهیزات و قطعات اصلی و همچنین فروشندگان مستقل اصلی نرم­افزار تحت شرایط و قوانین خاص و بر اساس توافق نامه به صورت کاملا محرمانه و امانی قرار می­‌گیرند. این پردازنده ها ES اینتل هرگز در دسترس عموم نمی­باشند. اگر در مواقعی شما یک پردازنده ES را به عنوان نسخه‌ی قابل فروش دریافت کرده‌اید  فروشندگان خود را مطلع کرده و با آنها در تماس باشید.

آیا پردازنده های ES قابل تعوض می­‌باشند؟

خیر، این پردازنده ها به عنوان محصولات پیش تولد هستند و گارانتی اینتل شامل آنها نمی‌گردد.