ipmi view چیست
آموزش, منابع و آموزش

IPMI View چیست ؟

بسیاری از کاربران در زمان اتصال به پنل IPMI سرور خود با استفاده از نرم افزار Java، دچار مشکل هستند یا از قطع ارتباط در هنگام ریموت زدن شکایت می‌کنند. تیم فنی طراحان شبکه آرکا در این مقاله آموزشی سرور قصد دارد یک نرم افزار مفید جهت رفع این مشکل ارائه دهد. لازم به ذکر است برای سهولت دسترسی به نرم افزار پنل IPMI علاوه بر نسخه دسکتاپ ، قابلیت دانلود نسخه Android و iOS از Apple store و Google Play برروی تلفن همراه امکانپذیر می‌باشد.

IPMI View یک نرم افزار با محیط گرافیکال و جذاب برای کاربران است که در آن شما قادر به مدیریت چندین عملیات از طریق (BMC (Base Management Card خواهید بود.

این نرم افزار قابلیت پشتیبانی از سرورهای سوپرمیکرو که دارای IPMI با نسخه 1.5 ~ 2.0 هستند را دارد.

IPMI View نسخه ویندوز

 

اصول کارکرد IPMI View بر ارسال پیام‌ها و کدهای خاص IPMI از BMC به یک سیستم میزبان (Host) از راه دور می‌باشد.

پیام‌های ارسالی از طریق IPMI در یک پکیج خاص پروتکل مدیریتی کنترل از راه دور (RCMP (Remote Management Control Protocol که به اختصار “Datagrams” نامیده می‌شود. این روش همچنین IPMI Over Lan نیز معروف است.

ادمین‌ها از طریق IPMI View امکان مانیتورینگ و گزارش‌گیری سریع و آسان کلیه تجهیزات از جمله Power Supply, gigabit switch, InfiniBand and CMM Modules بخصوص در سیستم های Super Blade را دارند. همچنین امکان استفاده از Remote KVM, Virtual Media نیز در این نرم افزار ارائه شده است.

با توجه به DMTF (Distributed Management Task Force) ، RMCP در یک محیط قبل از سیستم عامل اجرا می‌شود. RMCP یک پروتکل ساده (درخواست – پاسخ) است که می‌تواند از طریق (UDP (User Datagram Protocol تحویل داده شود. IPMI over LAN یا IPMI View از فرمت بسته نسخه 1 پروتکل (RMCP) با استفاده از یک IP ارسال می‌شوند که به مدیران سیستم اجازه می‌دهد پورت IPMI سرور را در بستر اینترنت فعال سازند. IPMI از همان شماره پورت (UDP (623 بر مبنای سیستم دهدهی به عنوان پروتکل (ASF (Alert Standard Forum استفاده می‌کند.

»  آپدیت IPMI در WEB GUI - آموزش بروزرسانی تصویری

اگر سیستم مدیریت شده از طریق فایروال محافظت شود، پورت (UDP (623 می‌بایست باز باشد.

IPMI View نسخه 2 تمامی سرورهای دارای BMC شرکت سوپرمایکرو را که از IPMI V1.5 ~ 2.0 پیروی می‌کنند را پوشش می‌دهد. اگرچه بواسطه برخی تغییرات در طراحی برخی از عملیات در نسخه IPMI 1.5 ممکن است قابل دسترس نباشند، در حالی که الباقی آنها در مدت زمان کوتاهی برای IPMI V 2.0 قابل دسترسی هستند. IPMI View به صورت اتوماتیک هر عملیاتی و آپشنی که با ورژن BMC منطبق نباشد را غیر قابل مشاهده می‌کند.

نمایی از نسخه اندروید نرم افزار IPMI View

IPMI View نسخه اندروید و ios

ویژگی های کلیدی IPMI View

• IPMI System Management
• KVM Console Redirection
• Text Console Redirection
• Virtual Media Management
• IPMI User/Group Management
• Trap Receiver
• Mobile App (Android, iOS)

دانلود نسخه‌های مختلف IPMI View

• IPMI View Desktop
• IPMI View Android
• IPMI View iOS

دانلود راهنمای IPMI View

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *