استوریج جدید سوپرمیکرو مبتنی بر پردازنده های Cascade Lake اینتل
مقالات

استوریج جدید سوپرمیکرو مبتنی بر پردازنده های Cascade Lake اینتل

پردازنده های جدید Cascade Lake اینتل و حافظه‌های Optane DC تیتر اصلی بسیاری از خبرها شدند و دنیای آی تی انتظار جاودانه شدن این دو ریزمعماری فوق‌العاده را می‌کشد. شرکت‌های همکار اینتل نیز روز به روز در حال نوآوری‌ در محصولاتشان بر پایه این ریزمعماری‌های جدید اینتل هستند. در این بین سوپرمیکرو یکی از 100 شرکت‌ برتر در زمینه همکاری‌های گسترده با اینتل محسوب می‌شود که اخیرا اقدام به تولید استوریج جدید سوپرمیکرو خود برپایه این تکنولوژی‌‌ها نموده است. شرکت طراحان شبکه آرکا با افتخار از جمله مراجع قانونی فروش محصولات این شرکت می‌باشد.

شرکت سوپرمیکرو پیشرو در فروش سرور و تولید قطعات بی‌شمار و متنوع در حوزه سرور و شبکه، بنظر می‌رسد محصولات خود را بسمت ریزمعماری Cascade Lake و Optane پیش می‌برد و توقع تولید تکنولوژیهای بسیار متنوع و استوریج جدید سوپرمیکرو را باید داشته باشیم.

استوریج های جدید سوپرمیکرو بر پایه ریزمعماری های cascade lake

نسل اول پردازنده‌های Xeon Scalable، بر اساس معماری Skylake اینتل، در شاسی سرورهایی با مادربرد Supermicro X11 جای گرفتند. برای نسل دوم، تغییر خاصی در سوکت وجود ندارد بنابراین سرورهای Cascade Lake و Optane نیز تحت نام X11 قرار می‌گیرند. سوپر مایکرو ادعا می‌کند که سرور های پیشنهادی بهینه شده X11 خود را با تکنولوژی Cascade Lake می‌تواند به مشتریان با عملکرد بالغ بر 35 درصد با هزینه کل مالکیت (TCO) به میزان 50٪ نسبت به نسل قبلی ارائه دهد. شرکت اینتل هم در این موارد با شرکت سوپر ماکرو هم عقیده است.

از جمله موارد کلیدی که شرکت سوپر میکرو مایل به ترویج آن است گسترش جدیدترین سرورهای استوریج all-flash NVMe یک یونیت است که از پردازنده‌های سری Cascade Lake استفاده می‌کنند و از SSD های NF1 و EDSFF اینتل پشتیبانی می‌کنند.

این شرکت اعلام کرده است که در حال حاضر بیش از ده مشتری شاخص و شناخته شده هستند که به دنبال سرورهای ذخیره ساز all-flash بر پایه پردازنده های Cascade Lake برای انواع برنامه های کاربردی می‌باشند.

»  پردازنده Xeon چیست و چه تفاوتی با دیگر پردازنده ها دارد؟

سوپرمیکرو راس تمام تکنولوژی هایی را که می‌تواند در شاسی های یک یونیت و شاسی های دو یونیت جای دهد از جمله استوریج جدید سوپرمیکرو ، درنظر می‌گیرد.

سخن پایانی:

بسته به سایز، می‌تواند پردازنده 28 هسته‌ای در هر سوکت، 24 حافظه DIMM از نوع DDR4-2933 در هر سرور، 6TB حافظه پایدار DC Optane در هر سرور، 24 درایو hot-swap NVMe در هر سرور، 8 اسلات PCIe 3.0، منبع تغذیه redundant تیتانیوم 750 وات – 1600 وات و همچنین اتصال اترنت به هر اندازه که مناسب است.

Supermicro همچنین قصد دارد از سیستم های Cascade Lake که از حداکثر 20 عدد GPU و PCIe پشتیبانی می‌کند، استفاده کند.

3.2/5 - (26 امتیاز)

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *