تراشه‌ها و مادربردهای سوپر میکرو
مقالات

اثر شایعات اخیر درمورد تراشه‌ها و مادربردهای سوپر میکرو

شایعات اخیر موجب آسیب شدید به شهرت و اعتبار نام تجاری Supermicro شد که ممکن است باعث تغییر محل فعلی تولید مادربردهای سوپر میکرو شود. پیش از این اکثر مادربردهای سرور را کارخانه‌های چینی تولید می‌کردند که پیش‌بینی می‌شود به زودی این مقدار به نصف کاهش پیدا کند.

در اکتبر سال گذشته بلومبرگ گزارشی را منتشر کرد که ادعا می‌کند تراشه‌های کوچک جاسوسی روی مادربردهای سوپر میکرو قرار گرفته‌اند این در حالیست که مشتری‌های شناخته شده‌ این شرکت مانند اپل و آمازون هیچکدام شواهدی مبنی بر این ادعا پیدا نکرده اند. یکی از مقامات آمریکایی اعلام داشته این چیپ‌ها می‌توانند سیستم عامل‌های سرور را تغییر دهند، همچنین جاسوسی کامپیوترها و امکان دسترسی به اطلاعاتی را که در آنها نگهداری می‌شود را میسر می‌کنند.

شرکت‌های اپل، آمازون، سوپر میکرو و وزارت امور خارجه چین به شدت این گزارش را تکذیب کرده‌اند.

درهر صورت حتی اگر شواهد معتبری در این مورد وجود نداشته باشد و با اینکه بتازگی اقدام به تولید سرورهای دویونیت و چهار یونیت کرده است سوپر میکرو قصد دارد برای اطمینان خاطر و رضایت مشتریانش تولید خود را از چین خارج کند. درواقع سازنده مادربردهای Supermicro تولیداتش را از چین دور می‌کند تا از شایعات جاسوسی جلوگیری کرده باشد.

احداث کارخانه جدید سوپر میکرو

یکی از نقاط قابل توجه در مورد ادعای تراشه‌های جاسوسی این است که Supermicro معمولا با مشکل فروش به مشتریان آمریکایی و کسانی که با دولت ارتباط دارند، مواجه است.

جای تعجب نیست که چین مرکز تولید قطعات سرور شده است. در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۹۰ درصد از مجموع ۱۳٫۹ میلیون مادربرد سرور در کشور چین تولید شده است که در سال ۲۰۱۸، این تعداد به ۵۰ درصد از مجموع ۱۵٫۲ میلیون مادربرد رسید.

در این بین سوپرمیکرو با درخواست همکاران و شرکایش برای نقل مکان مواجه شده همچنین سوپر میکرو توانایی تولید خود را توسعه خواهد داد. هدف این شرکت از گسترش داخلی این است که حملات این چنینی را در آینده خنثی نماید همچنین تولیدکنندگان طرف قرارداد اغلب مونتاژ مادربردها را مدیریت می‌کنند این درحالیست که تولید کنندگان داخلی Supermicro مونتاژ و اسمبل کردن کل سرور را انجام می‌دهند به دلیل ذکر شده و افزایش تعرفه‌ها، سوپر میکرو قصد توسعه داخلی خود را دارد.

»  آپدیت IPMI در WEB GUI - آموزش بروزرسانی تصویری

این توسعه شامل یک کارخانه جدید ۶۵ میلیون دلاری در شمال تایوان، واقع در شهر Taoyuan است. همچنین امکان گسترش در Silicon Valley نیز وجود دارد. اگر چه جزئیات خاصی هنوز به اشتراک گذاشته نشده است.

پس از تمام فشارهای منفی روی Supermicro، در نتیجه بلومبرگ اعلام کرد فروش این شرکت در سه ماهه اول حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است. همچنین احتمال قوی وجود دارد که سوپر مایکرو از سومین تولیدکننده بزرگ سرور به چهارمین تولیدکننده نزول کند.

در حال حاضر شرکت سوپر میکرو پیشرفته ترین تجهیزات و خطوط تولید مادربرد های سرور و قطعات سرور در جهان را دارد که اکثر این تجهیزات در کشور چین و کشورهای جنوب شرقی آسیا متمرکز شده‌اند.

اثر شایعات اخیر درمورد تراشه‌ها و مادربردهای سوپر میکرو was last modified: خرداد ۱۱ام, ۱۳۹۸ by تیم توسعه

پست‌های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *