منابع و آموزش, ویدیویی

نکاتی که باید برای آینده نگری در خرید سرور و جلوگیری از هدر رفت هزینه بدانید + ویدیو

کارشناسان آرکا در این مقاله به نکاتی اشاره می‌کنند که باید برای آینده نگری در خرید سرور و جلوگیری از هزینه تراشی مورد توجه قرار گیرند. شما عزیزان می‌توانید کاربردی‌ترین ویدیوهای آموزش، خرید و نگهداری سرور و قطعات سرور که توسط مشاوران سخت افزار و زیر ساخت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و کارشناسان ارشد فناوری اطلاعات تهیه شده را در همین وبسایت مشاهده نمایید.

بررسی نکاتی که باید قبل از خرید سرور به آن توجه نمود

موارد بی‌شماری رخ داده است که آینده نگری در خرید سرور را به شکل اشتباه و غیر اصولی انجام داده‌اند و فقط باعث ضرر و زیان به سازمان، شرکت و یا بیزنس خود شده‌اند. بنابراین یک آینده نگری منطقی تنها راه حل ممکن در شرایط کنونی بازار می‌باشد.

تکنولوژی IT روز به روز در حال پیشرفت و تحول است و عمر تکنولوژی‌های امروزی کوتاه تر شده است از اینرو شاید قیمت قطعات سرور مثل پردازنده های سرور بسیار بالا بنظر بیاید اما کاملا طبیعی است که دو سال آینده این قیمت‌ها در بازار جهانی به نصف و یا حتی کمتر برسد مخصوصا در مورد برندهایی مثل اینتل.

بطور مثال اگر شما یک سی پی یو سرور با هزینه بسیار بالا به مبلغ 200 میلیون تومان تهیه فرمایید و تنها از 1 درصد ظرفیت آن استفاده کنید، سال آینده نهایتا این میزان به 5 درصد و دو سال آینده به 10 درصد خواهد رسید. حال موضوع اینجاست که شما سرمایه بسیار زیادی را صرف استفاده از 10 درصد سخت افزارتان کرده‌اید.

پس کارشناسان IT شرکت‌ها و سازمانها به این مسئله دقت فرمایید که ممکن است مدیران مجموعه‌ها اطلاعات فنی چندانی در این مورد نداشته باشند.

گاهی اوقات می‌شود با 3 الی 5 میلیون تومان نیاز یک مجموعه را تا دو سال آینده برطرف کرد و نیازی به هزینه چند ده میلیونی نیست. مشاوران متخصص طراحان شبکه آرکا همواره پاسخگوی شما هستند و شما را در امر انتخاب قطعات و سرور مورد نظرتان یاری می‌نمایند.

»  یک سوم سرورهای مجازی هیچ گونه فعالیتی ندارند

مجازی سازی و مشاوره دو راه حل ساده

علاوه بر امکان مشاوره تخصصی با مشاوران آرکا، استفاده از تکنولوژی مجازی سازی نیز راه حل بسیار خلاقانه‌ای می‌باشد.

مجازی سازی چیست

قبل از تکنولوژی مجازی سازی، جهت داشتن چندین و چند نرم افزار مختلف مجبور بودیم چندین و چند سرور را خریداری نماییم اما امروزه می‌توانیم با خرید یک سرور، چند سرور مجازی را همزمان داشته باشیم در نتیجه شاهد هزینه‌ بسیار پایین‌تر و امنیت بسیار بالاتر خواهیم بود.

و از همه مهمتر در مجازی سازی نرم افزار دیگر نیازی به سخت افزار ندارد. بطور مثال شرکت‌هایی بوده‌اند که نرم افزار مالی بر روی سرور هایشان نصب کرده‌اند اما سرورشان بسیار قدیمی است و بدلیل ترس از دست دادن اطلاعاتشان هرگز به سراغ گزینه ارتقای سرور نمی‌روند. اما با مجازی سازی، نرم افزار دیگر نیازی به سخت افزار خاص و درایورهای خاص ندارد. پس با تکنولوژی مجازی سازی شما به راحتی می‌توانید نرم افزارتان را به یک سیستم جدیدتر منتقل کنید.

کلام پایانی:

پیشنهاد می‌کنیم آینده نگری در خرید سرور را بسیار جدی بگیرید و بازه‌ی دو ساله را درنظر بگیرید نه 10 سال زیرا 10 سال آینده قطعا تکنولوژی پیشرفت زیادی خواهد کرد و ما هرگز شرایط امروز را نخواهیم داشت. میتوانید قبل از حرید سرور موردنظرتان با مشاوران طراحان شبکه آرکا مشورت نمایید.

فروش سرور و قطعات سرور

 

پست‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *